Skip to content

Neye, Kime Denir? Kimdir? Adresi Neresi?

Archive

Category: Devlet

 

AK PARTİ CHP MHP SP DTP DSP
BÜYÜKŞEHİR 44,71 36,98 5,01 4,85 4,52 1,3


30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde
Oy verme saatleri;

07.00 – 16.00 saatleri arasında;
Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüshane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis DEVAMINI OKUMAK ICIN TIKLAYIN…

30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde İstanbul’da hangi oyları hangi zarfta kullanacağız :

 

MAVİ ZARF: Belediye başkanlığına ilişkin MAVİ renkli birleşik oy pusulası ile belediye meclis üyeliğine ilişkin SARI renkli birleşik oy pusulası ile Büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin BEYAZ renkli birleşik oy pusulası MAVİ renkli zarfa;

MOR ZARF: Köy seçimlerinde köy muhtarı ile köy ihtiyar meclisi üyelerinin birlikte yazılı oldugu oy pusulası, mahalle seçimlerinde mahalle muhtarı ile mahalle ihtiyar heyeti üyelerinin birlikte yazılı oldugu oy pusulası MOR renkli zarfa

 

 

Kaynak :  ysk.gov.tr

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI

2014 Yerel Seçim Sonuçları

*En kısa zamanda buraya eklenecek*

 

2009 Yerel Seçim Sonuçları

AK Parti – Dr.Mimar Kadir TOPBAŞ

Oy Oranı Toplam Oy
1. Ak Parti – Adalet ve Kalkınma Partisi 44,71 3.105.555
2. CHP – Cumhuriyet Halk Partisi 36,98 2.568.710
3. MHP – Milliyetçi Hareket Partisi 5,01 348.269
4. SP – Saadet Partisi 4,85 337.014
5. DTP – Demokratik Toplum Partisi 4,52 314.229
6. DSP – Demokratik Sol Parti 1,30 90.399
7. BBP – Büyük Birlik Partisi 1,14 79.401
8. DP – Demokrat Parti 0,48 33.089
9. ANAP – Anavatan Partisi 0,32 21.960
10. BTP – Bağımsız TürkiyePartisi 0,25 17.071
11. HAK-PAR – Hak ve Özgürlükler Partisi 0,14 9.502
12. TKP – Türkiye Komünist Partisi 0,11 7.709
13. Bağımsız 0,08 5.541
14. MP – Millet Partisi 0,07 4.961
15. LDP – Liberal Demokrat Parti 0,04 3.025
Toplam Oy 6.946.435
Seçime Katılma Oranı % 81.76

 

Büyükşehir: Kadir Topbaş
Adalar: Çoşkun Özden
Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı
Ataşehir: Nimetullah Topu
Avcılar: Bayram Şenocak
Bağcılar: Lokmak Çağrıcı
Bahçelievler: Osman Develioğlu
Bakırköy: Mehmet Emin Ertekin
Başakşehir: Mevlüt Uysal
Bayrampaşa: Atilla Aydıner
Beşiktaş: Zeynel Abidin Okul
Beylikdüzü: Yusuf Uzun
Beyoğlu: Ahmet Misbah Demircan
Büyükçekmece: Celal Babayiğit
Beykoz: Yücel Çelikbilek
Çatalca: Savaş Barutçu
Çekmeköy: Ahmet Poyraz
Esenler: Mehmet Tevfik Göksu
Esenyurt: Necmi Kadıoğlu
Eyüp: Remzi AYdın
Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta
Güngören: Şakir Yücel Karaman
Kadıköy: Hurşit Yıldırım
Kağıthane: Fazlı Kılıç
Kartal: Temurhan Yıldız
Küçükçekmece: Temel Karadeniz
Maltepe Edibe Sözen
Pendik: Kenan Şahin
Sancaktepe: İsmail ERdem
Sarıyer: Sedat Özsoy
Silivri: Tahir Sert
Sultanbleyli: Hüseyin Keskin
Sultangazi: Cahit Altunay
Şile: Can Tabakoğlu
Şişli: Mukadder Başeğmez
Tuzla: Şadi Yazıcı
Üsküdar: Hilmi Türkmen
Ümraniye: Hasan Can
Zeytinburnu: Murat Aydın

Kaynak : TÜİK

 

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
I. İCRA VEKİLLERİ HEYETİ

FEVZİ PAŞA (ÇAKMAK)
III. İCRA VEKİLLERİ HEYETİ
II. İCRA VEKİLLERİ HEYETİ

HÜSEYİN RAUF BEY (ORBAY)
IV. İCRA VEKİLLERİ HEYETİ

ALİ FETHİ BEY (OKYAR)
V. İCRA VEKİLLERİ HEYETİ
03.HÜKÜMET
DEVAMINI OKUMAK ICIN TIKLAYIN…