Skip to content

Neye, Kime Denir? Kimdir? Adresi Neresi?

Archive

Tag: büyükşehir

 

AK PARTİ CHP MHP SP DTP DSP
BÜYÜKŞEHİR 44,71 36,98 5,01 4,85 4,52 1,3


30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde
Oy verme saatleri;

07.00 – 16.00 saatleri arasında;
Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüshane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis DEVAMINI OKUMAK ICIN TIKLAYIN…

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI

2014 Yerel Seçim Sonuçları

*En kısa zamanda buraya eklenecek*

 

2009 Yerel Seçim Sonuçları

AK Parti – Dr.Mimar Kadir TOPBAŞ

Oy Oranı Toplam Oy
1. Ak Parti – Adalet ve Kalkınma Partisi 44,71 3.105.555
2. CHP – Cumhuriyet Halk Partisi 36,98 2.568.710
3. MHP – Milliyetçi Hareket Partisi 5,01 348.269
4. SP – Saadet Partisi 4,85 337.014
5. DTP – Demokratik Toplum Partisi 4,52 314.229
6. DSP – Demokratik Sol Parti 1,30 90.399
7. BBP – Büyük Birlik Partisi 1,14 79.401
8. DP – Demokrat Parti 0,48 33.089
9. ANAP – Anavatan Partisi 0,32 21.960
10. BTP – Bağımsız TürkiyePartisi 0,25 17.071
11. HAK-PAR – Hak ve Özgürlükler Partisi 0,14 9.502
12. TKP – Türkiye Komünist Partisi 0,11 7.709
13. Bağımsız 0,08 5.541
14. MP – Millet Partisi 0,07 4.961
15. LDP – Liberal Demokrat Parti 0,04 3.025
Toplam Oy 6.946.435
Seçime Katılma Oranı % 81.76

 

Büyükşehir: Kadir Topbaş
Adalar: Çoşkun Özden
Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı
Ataşehir: Nimetullah Topu
Avcılar: Bayram Şenocak
Bağcılar: Lokmak Çağrıcı
Bahçelievler: Osman Develioğlu
Bakırköy: Mehmet Emin Ertekin
Başakşehir: Mevlüt Uysal
Bayrampaşa: Atilla Aydıner
Beşiktaş: Zeynel Abidin Okul
Beylikdüzü: Yusuf Uzun
Beyoğlu: Ahmet Misbah Demircan
Büyükçekmece: Celal Babayiğit
Beykoz: Yücel Çelikbilek
Çatalca: Savaş Barutçu
Çekmeköy: Ahmet Poyraz
Esenler: Mehmet Tevfik Göksu
Esenyurt: Necmi Kadıoğlu
Eyüp: Remzi AYdın
Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta
Güngören: Şakir Yücel Karaman
Kadıköy: Hurşit Yıldırım
Kağıthane: Fazlı Kılıç
Kartal: Temurhan Yıldız
Küçükçekmece: Temel Karadeniz
Maltepe Edibe Sözen
Pendik: Kenan Şahin
Sancaktepe: İsmail ERdem
Sarıyer: Sedat Özsoy
Silivri: Tahir Sert
Sultanbleyli: Hüseyin Keskin
Sultangazi: Cahit Altunay
Şile: Can Tabakoğlu
Şişli: Mukadder Başeğmez
Tuzla: Şadi Yazıcı
Üsküdar: Hilmi Türkmen
Ümraniye: Hasan Can
Zeytinburnu: Murat Aydın

Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nda bir ilin büyük şehir belediyesine dönüştürülebilmesi için merkez nüfusunun 750 binden fazla olması gerekiyor.