Türkiye’de Erkek Çocuklarına En Çok Verilen İsimler ve İlk 100’deki Sıralaması (1950-2012)

AD/NAME1950196019701980199020002005201020112012
ABDULKADİR96944345646566
ABDULLAH15171620242326313334
ABDULSAMET89
ABDURRAHMAN45557186
ADEM40282015274553768079
ADİL91
ADNAN3158
AHMET3334336466
AHMET EFE96
ALİ4445589121212
ALİ OSMAN90
ALPER9691778094
ALPEREN5450242633
ANIL8093
ARAS7571
ARDA551425
ARİF37435274
ATAKAN94
AYAZ9586
AYDIN633451100
AYHAN50183498
AYKUT43
AZİZ7294
BARAN7916303742
BARIŞ47503838587787
BATUHAN1733333539
BAYRAM302731455464
BEDİRHAN84495974
BEKİR2435406592
BERAT6120631
BERKAY3948423946
BİLAL83747266565656554952
BİROL93
BURAK191221262729
BURHAN859489
BÜLENT973553
BÜNYAMİN9891544744
CAFER7584
CAN8583
CANER8847
CELAL213961
CEM9582
CEMAL27194289
CEMİL48608783
CENGİZ682750
CEVDET100
CİHAN57
CUMA97
ÇETİN6499
ÇINAR861510
DENİZ76848463485249
DİYAR75
DOĞAN9378
DOĞUKAN2780
DORUK517275
DURAN95
DURMUŞ6893
DURSUN354162
EBUBEKİR100
EFE24202330
EGE96354643
EGEMEN828167
EKREM49445493
EMİN436677
EMİR90422843
EMİRCAN79
EMİRHAN32213109
EMRAH821768
EMRE629511273236
ENES711388811
ENGİN923145
ENSAR95
ENVER6975
ERAY709910098
ERCAN323047
ERDAL304496
ERDEM987786435461
ERDİ73
ERDOĞAN4547
EREN904714172128
ERHAN993344
ERKAN45174655
EROL79322452
ERSİN6867
EYMEN373124
EYÜP99747882
FAHRETTİN8098
FAHRİ87
FARUK78737576
FATİH6610102239575870
FERDİ70
FERHAT49363437
FEVZİ56
FIRAT8646689188
FİKRET825969
FURKAN67101114
GÖKHAN2965788
GÖRKEM7495
GÜRSEL47
HAKAN2813142854
HAKKI76
HALİL10161722304249616464
HALİL İBRAHİM6080815159656772
HALİT6569
HAMDİ86
HAMİT100
HAMZA897152292926
HARUN8943525860404355
HASAN6678131517232422
HASAN HÜSEYİN5487
HAYDAR7177
HAYRETTİN8576
HİKMET536191
HÜSEYİN555781015161816
İBRAHİM87997712151313
İBRAHİM HALİL8082929189
İHSAN525783
İLHAN654973
İLKER88
İLYAS7779
İRFAN84525687
İSA94825359697378909291
İSMAİL78811151822253031
İSMET233360
İZZET99
KAAN5962384440
KADİR26233332282629565559
KAMİL507186
KAYRA948256
KAZIM6199
KEMAL161825416883
KENAN49432685
KEREM6934212017
KERİM9899
KUZEY685650
LEVENT6355
MAHMUT18212327374855797984
MEHMET1111113355
MEHMET AKİF878678
MEHMET ALİ22344157634140474238
MEHMET CAN9293
MEHMET EFE858580
MEHMET EMİN787664626660
MELİH76898797
MEMET51
MERT641419141621
MERTCAN86
MESUT100393531
METE93
METEHAN10092776169
METİN672012254289
MEVLÜT345496
MİRAÇ463818
MUAMMER645180
MUHAMMED592110777
MUHAMMED ALİ67322820
MUHAMMED EMİN73453632
MUHAMMED EMİR5737
MUHAMMED ENES676063
MUHAMMED MUSTAFA756354
MUHAMMED YUSUF1009581
MUHAMMET8460332930415151
MUHAMMET ALİ85717468
MUHAMMET EMİN969988
MUHARREM46535785
MURAT41296341131444545
MUSA32383756666371707377
MUSTAFA2222224224
MUZAFFER253065
MÜCAHİT88
NECATİ314090
NECDET96
NEVZAT665675
NİHAT63483878
NİYAZİ5995
NURETTİN364259
NURİ427278
NURULLAH8198
OĞUZ55
OĞUZHAN72195788
OKAN8760
OKTAY979493
ONUR72202043596883
ORHAN442226243987
OSMAN9101116213336534847
OZAN959797
ÖMER13151314129131198
ÖMER FARUK3727222219
ÖZCAN6777
ÖZGÜR23626772
ÖZKAN5874
POYRAZ786965
RAMAZAN1491012161625394041
RECEP20112136294966
REMZİ5567
RESUL94
RIDVAN25
RIZA93
RÜZGAR935048
SABRİ3973
SADIK5883
SALİH19242940586258526258
SALİM81
SAMET352423364157
SAMİ5764
SEBAHATTİN89
SEDAT8150396077
SEFA996681
SELAHATTİN283651
SELÇUK6797
SELİM827991
SEMİH327565728490
SERCAN41
SERDAR195370
SERHAT483635737685
SERKAN6263144
SEZER96
SIRAÇ96
SİNAN8828345390
SONER8179
SUAT90
SÜLEYMAN12141521384451697073
ŞABAN382548
ŞAHİN916870
ŞENOL7484
ŞERAFETTİN92
ŞEVKET73
ŞÜKRÜ294670
TAHA87819794
TAHİR98
TAHSİN7492
TALHA69667162
TANER97
TARIK92
TAYFUN65
TOLGA4972
TOPRAK8489
TUNAHAN99100
TUNCAY7964
TURAN8685
TURGAY91
UFUK83
UĞUR553711507498
UMUT100783532182523
UTKU63
ÜMİT384065
VEDAT768097
VELİ477098
VEYSEL88819582
VOLKAN4651
YAĞIZ608376
YAKUP70584663615261505353
YASİN48232528343435
YAŞAR17121954
YAVUZ9571
YILMAZ62372242
YİĞİT4191727
YUNUS61224046839092
YUNUS EMRE753018191915
YUSUF111314181841112
YÜKSEL6236
ZAFER9069
ZEKİ332644
ZİYA88

 

 

Kaynak:  TÜİK (www.tuik.gov.tr)

Neye, Kime Denir? Kimdir? Adresi Neresi? © 2018 Real Time Web Analytics